Říjen 2012

21. 10. 2012 *Nový vzhled blogu

21. října 2012 v 16:30 | Ess Ešová |  Deník Ess
Nový vzhled!
Chtěla bych slyšet kritiku nebo chválu ... komu se líbí nebo ne :) Děkuji
Ess Ešová

21. října 2012 v 16:03 | Ess Ešová

Alkohol... jak ho vidím já

19. října 2012 v 20:58 | Ess Ešová |  Téma týdne

Alkohol


Někoho láká, někoho odradí je jasné, že se občas nehodí. Pohled ti zatají myšlenky, potají vynese někam ven, tobě další den může se zdát jako prázdný sen. Vidíš jen temno, ale tobě není to jedno, chtěla bys vědět, co jsi dělala včera večer. Drinky, tanec, otočka a konec …


Alkohol je chvíli kamarád ale časem omotá si tě rád, není dobré si s ním zahrávat, jinak budeš toho jednou litovat. Každý chce zkusit ten pocit svět, jak se kolem točí, uděláš to jednou, dvakrát a co pak? Už není o co stát je to stále dokola a dokola. Bereš ho jako zábavu ale přitom jde ti o hlavu, nevíš, jak může být silný a neodolatelný když potom staneš se závislý.
Proto buď silný dej hlavu vzhůru a odežeň tuhle noční můru, mraky rozpadnou se na kapky a obloha si zahraje s barvami.
Každý máme ekologickou stopu, proto snaž se žít v míru a miluj přírodu, maluj její podoby za mrazu i za květu a vytvoř si tak vzpomínku nekaž si příjemné dny alkoholem, však jednou pochopíš, jak tě sráží do kolen.
Mějme se rádi a buďme dobří kamarádi…
S pozdravem Ess Ešová

Každý nemá dar být dobrým člověkem a o to víc se musí snažit, aby se k tomu dopracoval...

13. října 2012 v 14:39 | Ess Ešová |  Deník Ess
Vždycky se najde někdo, kdo ti zkazí tvou radost, kdo zmrazí tvůj úsměv na rtech. Minulou noc se z normálního kluka vyklubalo tohle všechno. Stalo se to, co nikdo nechtěl a on nám tím zkazil večer.
Párty, hudba, drinky a všechno kolem pak objevil se onen nepřítel. Chvíle strachu rozrušení celý večer narušený. Moje líce byly smutné, slzy studí a stékají rychle. Kdo zná, ten ví, že je hrozné dívat se, jak někdo na vašeho kamaráda útočí. Beru tu osobu za sraba, ovládla ho agresivní nálada, a proto vybral si cíl bez důvodu udání. Použil pěsti jako vyjádření, ale neuvědomil si, jaký to může dopad mít. Kéž mohla bych býti v té chvíli klukem, abych mohla, zasáhnou. Prostě zbabělče, uvědom si, jak se zachoval ten, kterému jsi ránu dal, to on se zachoval jako hrdina a nechal tě odejít s pocitem vítězství, pro něj není boj řešení. Slova vyjadřují slova mysli, ale rány to jsou věty bez slov z tvého svědomí. Uvědomujte si krásy kolem vás, každý vidí jen to, co ostatní chtějí, aby viděl. Tohle není důvod, proč jsme tu, Bůh nás stvořil, abychom se naučili žít pospolu.
Články, povídky, básničky …všechno je odraz mojí mysli, mého vědomí, svědomí a srdce …Něco proti já tě nenutila si tohle přečíst.

Ukázka nedopsaného příběhu - Neuvěřitelná láska

10. října 2012 v 20:19 | Ess Ešová |  Jednorázovky
Neuvěřitelná láska
Máte sen? Životní sen, který Vám přijde nesplnitelný? Tak to jsme na tom stejně.
Už jako malá jsem snila, že budu mít život, jako z pohádky. Mým snem bylo tancovat na prknech divadla, být neskutečně dobrou tanečnicí. Ale život je realita, která není lehká.
Šla jsem z brigády zkratkou domů, jako každý den. Park byl dnes prázdný a pochmurný, dešťové kapky zlehka dopadaly na lavičky kolem mě. Nepotkala jsem za celou cestu ani živáčka. Rozhodla jsem se, že se zajdu podívat na město z velkého mostu, lákal mě pohled na toto město, které v dešti vypadalo tak nadpřirozeně. Jelikož nebyl velký provoz, stoupla jsem si na kraj chodníku a šla po obrubníku. Tohle jsem dělávala, když jsem byla malá a chodívala jsem tudy s maminkou. Vzpomínka na maminku vyvolala vlnu slz. Zemřela, když mi bylo 9 let. Je to už 8 let ale ještě jsem se s tím nesmířila. Jediné co mi po mamince zbylo, byla spousta krásných vzpomínek a …moment …ještě tohle. Řekla jsem a zpod bundy jsem vytáhla amulet. Nikdy mi nepřišel nijak zvláštní až teď. Prohlížela jsem si ho snad milionkrát, ale tohohle nápisu jsem si nevšimla nikdy. Na amuletku bylo vyryto:
"Brána otevře se, jako křídla andělská rozletí se, až přijde ten správný čas."


To je moje... INSPIRACE

10. října 2012 v 19:06 | Ess Ešová |  Téma týdne

To je moje… inspirace

Múza mého umění je široký okruh, většinou je to vlna emocí, to potom přemýšlím o věcech, kterých si občas nevšímáme. Přijde mi jako bych měla zavřené oči do doby, než jsem objevila hudbu. Věc, která mě naplnila a naplňuje je součást mě, mého života mé osobnosti - HUDBA.
Moje inspirace je hudba spolu s ní pár osob, které mám ráda a díky nim jsem otevřela oči…
Náhodou jsem brouzdala po youtube a narazila jsem na video, pohltila mě hudba text i videoklip.
Tahle osoba mi otevřela nový pohled na svět, díky ní jsem si uvědomila spousty chyb, které každodenně dělám. Od svých chyb a hříchů se snažím vypsat dát kus sebe na papír. Někdo bere inspiraci z příběhů přátel někdo ze svého života tak jako já nebo někdo ukáže na chyby dnešní doby.
Inspirace to je moje myšlenka kousek mě. Díky psaní povídek básniček někdy ne moc povedených nebo i textů ze sebe dostanu řadu emocí. To jsem já a nikdo mě nezmění, změním se, až budu chtít já a jdu a půjdu si za svým snem…
Zatím přeji krásný večer a mějte se rádi …

Takhle to cítím já ...

3. října 2012 v 19:37 | Ess Ešová |  Básničky
Chci vyčnívat z davu, ale mohla bych přijít o hlavu, tuhle dobu ovládá korupce a ne naše vlastní emoce. Od mala vedou nás směrem k lásce ale i tak stávají se z nás lotři, nestojí nám v cestě bratři, lákají nás špatné konce.
Sny a úsilí vyměnili jsme za drogy a násilí. Naše krajina kolem nás pláče, pomůžeme jí, ať nepláče, ať raduje se spolu s námi. Ať máme radost z našich činů a nemáme jen spousty nevyplněných plánů.
Samota byla by pro mě lepší, chtěla bych vyjít ven, i když prší, kolem nikdo by nebyl, nikdo neschovával se a užila si duhy po příchodu slunce a uspokojila svoje estetické pocity pohledem na odlehlé kopce. Duševní evoluce, pročistila si emoce a zapomněla na nebezpečné ulice na špatné finanční situace a na nemocné.

Kontakty

2. října 2012 v 21:00 | Ess Ešová |  Kontakty
Kontakty:
www.facebook.com/EssEsova
ess.esova@seznam.cz

Reklamy atd. → SEM

2. října 2012 v 20:58 | Ess Ešová |  Reklamy, upozornění
Reklamy piště sem.
Budu moc ráda za každé pozvání na Tvůj blog určitě se kouknu a zanechám komentář ;)
Děkuji Ess Ešová ☺


Lenost

1. října 2012 v 21:50 | Ess Ešová |  Téma týdne
Lenost
Pocit nechuti něco dělat,
musíš se přinutit lenošit přestat.
Lenost je náš velký kamarád,
navštíví nás,
když nechceme si s ním zrovna hrát.
Odkládáme plány na zítra,
máme volno,
můžeme jít na pc hrát.
Povalování, postel, gaučing
na tohle najde se chuť a energie kdykoliv.