Listopad 2012

To, co potřebuji ...je

25. listopadu 2012 v 16:43 | Ess Ešová |  Téma týdne
To, co potřebuji …je

Co potřebuji pro životaschopnost:
1. Voda (bez vody bych nebyla, je to tak prostě dáno)
2. Kyslík (nemohu žít bez kyslíku, bez něj bych se udusila)
3. Jídlo (moje tělo potřebuje vitamíny, cukry, tuky …které příjme z potravy)
4. Oblečení (v dnešní době se na to hodně dbá, když nemáš značku tak jsi OUT, já se neohlížím na druhé a nosím to, v čem se cítím dobře a líbí se mi to)
5. Peníze (prostě bez peněz nemáš nic)


Postava aneb fantazii se meze nekladou*

20. listopadu 2012 v 20:43 | Ess Ešová |  Výtvarka
Nápad, který se dá různě přetvořit ...původně jsem měla namyšleno velký papír a obkreslit sestru nebo někoho ale jelikož by se mi to nikam nevlezlo, tak jsem se rozhodla pro takovouhle náhražku ...


Návštěvnost 200* :)

20. listopadu 2012 v 20:35 | Ess Ešová |  Deník Ess
Návštěvnost 200 ...děkuji mockrát všem co navštívili nebo navštěvují můj blog :))
Hřeje mě u srdíčka, když si někdo přečte moje slova ...nejsem ideální blogerka, nemám moc času přidávat nové články ale snažím se a baví mě to. Doufám, věřím a přeji si aby se návštěvnost zvyšovala ... Pěkný den pac a pusu vaše Ess :-*

Citáty - info

12. listopadu 2012 v 20:52 | Ess Ešová |  Citáty
Zdravím všechny co navštívili můj blog …včera jsem tak přemýšlela napadlo mě něco geniálního tedy podle mého názoru :D
Bude se snažit každou neděli nebo možná i někdy v týdnu podle času a zájmu uvidím přidávat citát. Ale teď jak to bude probíhat.
1. Zvolím si latinský nebo cizí citát abychom pro začátek nevěděli, o čem budu psát.
2. Český překlad tohoto citátu se budu snažit, vystihnou v nějaké situaci, příběhu.
3. Napíšu citát česky, a jak jsem ho pochopila.
Doufám, že jsem to napsala alespoň trošku srozumitelně… Přeji pěkný večer.

Kresba dívky *1

11. listopadu 2012 v 16:47 | Ess Ešová |  Výtvarka
Pro začátek musím říct ...Postavy si vymýšlím ale je možná pravděpodobnost, že vám to někoho bude připomínat :)
Doma jsem měla další prázdnou zeď a potřebovala jsem ji nějak zaplnit. Zatím mám tento portrét ale už dělám i na detailu oka a dalo by se říct abstrakci, pokusím se přidat zbytek, co nejdříve ...

Tužka:

Eiffelovka

11. listopadu 2012 v 16:36 | Ess Ešová |  Výtvarka
Ahoj, přináším ukázku mojí výtvarné tvorby ...visí mi to v pokoji na zdi a líbí se mi to. Trošku mi vadí, že jsem si nekoupila velký papír ale mám slepené A4. Jinak si myslím, že to vypadá dobře ;)) co myslíš?

Věřím ale náhoda je blbec ...

10. listopadu 2012 v 18:50 | Ess Ešová |  Téma týdne
Náhoda je blbec.
Občas nejdou věci, tak jak jsme chtěli. Osud si hraje s naší cestou života a spolu s náhodou vymyslely rozcestí. Nikdo neporadí ti, kudy se vydat nikdo neporadí ti, zda jdeš správným směrem. Náhoda zasáhne, kdy se jí zachce a překazí plán osudu.
Tento víkend jsem měla prožít pohádkový večer s neznámým princem ale místo pohádky přišla katastrofa. Musela jsem utěšovat plačící kamarádku zklamanou z jednoho kluka. Můj princ nepřišel a bez něj nepřišla ani ta kráska jménem láska. Osud zamíchal karty a začal hrát úplně jinou hru, než měla se toho večera hrát. Prince vystřídalo temno a samota nikdy nebyla jsem princezna z pohádky, proto ihned vrátila jsem se zpět do reality.
Že prý anděl jsem ale, kde mám křídla, kam zmizela s nimi moje víra. Kde mám onu svatozář, která byla mi slíbena osudem.
Noc vystřídá opět den a já budu muset se stát opět silným člověkem s tmou odejde můj smutek, slunce odnese moje kapky rosy. Na moje mokré líce nanesu masku, moje pohaslé rty se promění v úsměv nechtěný.
Realita se krutá a je velice těžké udržet v ní krok a proto, abychom to měli ještě těžší, než teď někdo přinesl na tento svět lásku, samotu, smutek, naději, strast a utrpení. Kvůli tomuhle mění se lidem často nálada, jsme proměnlivý jako počasí.
Nálado, proč jsi tak krutá a udusíš vždy ve mně ten plamínek plamen naděje, že stane se něco dobrého.
Věřím, věřím …Jsem jedna z těch, co věří v lepší zítřek v lepší svět, kde zavládne štěstí, blaho a víra zaženou smutek …Uvidíme, náhoda je blbec, proto doufejme, že nebude nám stát v cestě za lepším světem.
Věří někdo z vás?