Leden 2013

Sněhulka :-*

28. ledna 2013 v 22:10 | Ess Ešová |  Téma týdne
Při těchhle slovech se mi vybaví něco víc než jen pouhá hračka.
V dětství myslím ve 3 letech jsem dostala bílého medvídka a mám ho dodnes je víc, než jen věc je to můj kamarád od dětství.
Sněhulka tak se jmenuje je tu pro mě, když pláču, mohu se mu kdykoliv vybrečet na ramínku byl tu pro mě v nocích plných strachu z příšerek v mojí fantazii.
Jeho heboučká srst mě uspala v nocích, které vypadaly, že prožiju beze spánku. Čokoládové oči mi vždy napovídaly, když jsem si nevěděla rady co dál. Svojí zelenou mašlí mi připomínal ostatní osůbky na světě a hlavně přírodu, s kterou jsme všichni spjati. Ouška mě vždy bedlivě poslouchala, i když jsem z pusy vypustila nesmyslné věty a ošklivá slova.
Někdo má oblíbené zvíře, rostlinu nebo něco jiného pro mě jsou to mí plyšoví kamarádi, s kterými jsme prožila dětství a své první hry.
Sněhulka pro mě byl důležitý v dětství kdy mi sloužil jako hračka, v dospívání kdy mi pomáhal s mými změnami v chování a teď když jsem skoro dospělá, mi pomáhá zvládat skutečný svět a spolu vzpomínáme na ten náš smyšlený.
Nechci se rozepisovat, někdo se v tom najde jiný ne. Každý jsme jiný jiná osoba jiný medvídek či podobně. Krásný večer Ess…

Život plný změn * +příběh

25. ledna 2013 v 20:34 | Ess Ešová |  Téma týdne
Život na Zemi je plný změn každý den se objeví něco nového. Ať už věci nebo lékaři se musí vypořádat s otázkami lidstva ale i my máme spoustu otázek a náš život zasáhlo mnoho změn. Budu vyprávět příběh neřeknu, jestli je vymyšlený nebo skutečný přeberte si to jak je vám libo.


Před několika desítkami let se narodilo dítě. Mamince bylo řečeno, že to bude kluk. Tatínek měl obrovskou radost, ale maminka byla zklamaná, v skrytu duše doufala a byla si jistá, že pod srdcem nosí holčičku.

23.1.2013 *Život je někdy nevyzpytatelný

23. ledna 2013 v 20:54 | Ess Ešová |  Deník Ess
Občas nastane den, kdy se ptám: "Proč zrovna já?" ale nikdo mi neodpovídá. Co mám udělat proto, aby si se mnou osud nehrál. Dnešní den například bych nejraději vymazala ze svého života.
Zmatek v hlavě, který dnes nastal, byl příšerný, otázky mi zatemnily mozek a já nevěděla co si na ně odpovědět. Tak jako každý den jsem ráno vstala s tím, že může být právě dnešek můj další dobrý den, před měsícem jsem našla kluka, který mě miluje a já jeho ale nikdy neříkej navždy!
Před nástupem do autobusu mě zalila obava, nevěděla jsem proč, snažila jsem se uklidnit, vždyť se nic neděje, sluchátka s hudbou mi pomohly na tyhle moje obavy zapomenout ale jen do chvíle, než jsme zastavili na další zastávce.
Do uší mi hrála moje oblíbená písnička Empathie když v tom jsem spatřila známou tvář. Zase on. Sestra se na mě otočila a usmála se a já se jí musela prostě zeptat s nadějí, že jsem se spletla.
"To nebyl ON, že?"
"Byl."
Slova mi ještě doznívala v hlavě, když jsem si uvědomila, že už dávno jedem on seděl několik sedaček přede mnou musela jsem si několikrát říct, ať se dívám jinam, ale nepomohlo to něco mě k němu láká, vím, mám super kluka, proto si říkám: "Neopusť toho, koho miluješ pro toho, kdo se ti líbí."
Celý den stále jen otázka on je ten pravý ale já miluju jiného. To nechceš, musela jsem ze sebe vypravit. Moje celodenní činnost ve škole bylo si kreslit, nakreslila jsem několik návrhů, ale nemohla jsem se soustředit, až jsem to rozlouskla.
Už vím, co mě s ním poutá a není to LÁSKA. Osud mi to chtěl ztížit, ale já už věděla co s tím udělat. Samozřejmě jel odpoledne opět se mnou, jakoby nestačila novina ve škole, ještě se mi muselo dnes stát tohle, že zase vidím jeho.
Jen co vystoupil a já také naše cesty se rozešly, ale ne na dlouho tomu plně věřím, protože on ve mně vyvolává pocit bezpečí a porozumění moc ho neznám ale ten kousek jeho osobnosti co mi byl odkryt, mi napovídá, že má stejný dosavadní život jako já a není to jednoduché. Prostě a jednoduše nás spojuje Přátelství. Možná si říkáte, že já ho vůbec ne znám ale už mnohokrát se mi stalo, že z ničeho vyrostlo mnoho.
Miluju tě, lásko :-* Ess

3. díl *Alli

23. ledna 2013 v 20:28 | Ess Ešová |  Druhá šance-Alli
Po víkendu…
Dveře auta se otevřely a vystoupila z nich úplně nová dívka. Kráčela po chodníku k hlavní budově školy. Ano jsem to já. Každý na mě zíral a nikdo nevěřil svým očím. Nová Alli je tady ale není důležitá změna vzhledu ale změna uvnitř - změna mého já.
Opravdu opatrně jsem stoupala, schod po schodku nahoru k hlavním dveřím školy. Chůze na podpatcích nebyla moje silná stránka, proto jsem na to nechtěla nějak zvlášť upozornit.
Uviděla jsem to krásná číslo 1129 - číslo mojí skříňky. Hluboce jsem se nadechla a vydechla. To nejhorší mám zatím za sebou. Otevřela jsem skříňku a podívala se do zrcadla. Za sebou jsem uviděla dívku, neznámou dívky nikdy jsem ji tu neviděla, asi musí být nová. Zazvonilo a já chtěla jít do třídy ale, když jsem se otočila - otočila se i ta dívka a já jí z rukou vyrazila učebnice.

Ži-vel ...

13. ledna 2013 v 15:19 | Ess Ešová |  Téma týdne

Téma živel lze chápat hned několika způsoby.
Jako první mě napadla pěticípá hvězda - pentagram. Každý cíp zastupuje jiný živel, dále mě napadl přírodní živel ať potopa tak i požáry apod. Slovo lze chápat taky jako označení osoby, která je živá a podobá se oněm živlům a velí.
Takhle slovo nebo lépe řečeno téma živel pochopí většina lidí. Já vidím občas věci jinak, než ostatní nevím, jestli je to dobře nebo špatně záleží na úhlu pohledu a i teď vidím slovo živel jinak.

Novinka!

11. ledna 2013 v 23:50 | Ess Ešová |  Deník Ess
Nový vzhled blogu :) Líbí se/ Nelíbí se?

Pustý ostrov...

2. ledna 2013 v 15:48 | Ess Ešová |  Téma týdne

Co si vzít s sebou na pustý ostrov?
Tuhle otázku klademe si často. Možná proto že nám ji podstrkují média nebo, že ji najdeme v časopise jako test na zjištění svého já.
Já osobně si myslím, že tahle otázka opravdu má svůj skrytý význam a ...