3. díl *Alli

23. ledna 2013 v 20:28 | Ess Ešová |  Druhá šance-Alli
Po víkendu…
Dveře auta se otevřely a vystoupila z nich úplně nová dívka. Kráčela po chodníku k hlavní budově školy. Ano jsem to já. Každý na mě zíral a nikdo nevěřil svým očím. Nová Alli je tady ale není důležitá změna vzhledu ale změna uvnitř - změna mého já.
Opravdu opatrně jsem stoupala, schod po schodku nahoru k hlavním dveřím školy. Chůze na podpatcích nebyla moje silná stránka, proto jsem na to nechtěla nějak zvlášť upozornit.
Uviděla jsem to krásná číslo 1129 - číslo mojí skříňky. Hluboce jsem se nadechla a vydechla. To nejhorší mám zatím za sebou. Otevřela jsem skříňku a podívala se do zrcadla. Za sebou jsem uviděla dívku, neznámou dívky nikdy jsem ji tu neviděla, asi musí být nová. Zazvonilo a já chtěla jít do třídy ale, když jsem se otočila - otočila se i ta dívka a já jí z rukou vyrazila učebnice.

"Promiň, moc se omluvám, ukaž, pomůžu ti."
"To se občas stane, jsem někdy nešikovná," řekla ta dívka.
"Jsi tu nová? Nikdy jsem tě tu neviděla."
"Ano, jsem Ashley."
"Ahoj já jsem Allison. Tak tady máš ty učebnice. Ráda jsem tě poznala ale už musím do třídy."
"Jistě, děkuji. Já už také musím. Tak zase někdy."
Přišla jsem právě včas, pár minut po mě přišla profesorka. Měli jsme tělocvik tak jsem se musela rychle převléct.
"Dívky, musím vás upozornit. Dnes nebudeme na hřišti sami, tak si dávejte pozor."
Zase volejbal. Už jsem si zvykla, že profesorka nechce hrát nic jiného. Ale co už volejbal mi jde, vždycky mě chválí. Měla začít hra, ale holky si pořád něco šuškaly.
"Podívej se na toho fešáka vpravo v tom tílku, toho chci," řekla Amy Megan (Amyna kopie).
"Děvčata, soustřeďte se, hra už začala," řekla profesorka.
První rozehrávka přihrávka Mie potom mě ááá smeč. Body pro nás. Takhle to šlo několikrát za sebou. Následovala malá pauza. Moje oči se zatoulaly na druhou polovinu hřiště, kde hráli basketbal kluci. Kdo se to Amy líbil? Koukla jsem pořádně a uviděla Chada. Nevím prostě jsem musela uznat, že mu to v tom tílku slušelo.
Amy na Chada zamávala, ale on se jen udiveně podíval a věnoval se dál hře. I oni dostali pauzu a Chad se na mě podíval a usmál se. Srdce mi začalo bušit doufám, že mu to dělá radost, že jsem z něho v rozpacích.
Hra pokračovala, ale já se nemohla soustředit.
"Alli, co je s tebou? Sleduj hru!" řekla profesorka.
Její slova nepomohla, prostě jsem se musela neustále dívat na Chada až mi to bylo trapné. Náhle mě trefil míč do obličeje a já se konečně probrala. Můžete hádat, kdo ho po mě hodil - Amy.
"Kam koukáš?" řekla.
Ještěže už byla hodina u konce a já mohla jít do sprch a pomalu zapomenout na tenhle trapas.
Hodiny utíkaly jako voda a zbývalo 5 minut do konce vyučování. Zrovna jsme měli matematiku. Ta mě mimochodem velice baví. Zazvonilo, ale já seděla a dopisovala poslední příklad, mezitím se celá třída vyprázdnila a zůstal tu jen profesor.
"Allison, už zvonilo, příští hodinu si to dopočítáme," řekl a odešel ze třídy.
Ještě jsem několik málo minut seděla a zírala na popsanou tabuli.
Sbalila jsem si věci a šla ke skříňce. Podívala jsem se na hodinky, bylo už půl hodiny po poslední hodině. Škola byla téměř prázdná.
Kráčela chodbou a ozvěnou slyšela svůj zvuk podpatků. Dala si věci do skříňky a šla směrem k východu. Když se blížila k uličce, která vedla od tělocvičny, uviděl stín, ale už bylo pozdě, do cesty jí vešla osoba a ona do ní vrazila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Ti nový vzhled blogu?

*Ano
**Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.