Ži-vel ...

13. ledna 2013 v 15:19 | Ess Ešová |  Téma týdne

Téma živel lze chápat hned několika způsoby.
Jako první mě napadla pěticípá hvězda - pentagram. Každý cíp zastupuje jiný živel, dále mě napadl přírodní živel ať potopa tak i požáry apod. Slovo lze chápat taky jako označení osoby, která je živá a podobá se oněm živlům a velí.
Takhle slovo nebo lépe řečeno téma živel pochopí většina lidí. Já vidím občas věci jinak, než ostatní nevím, jestli je to dobře nebo špatně záleží na úhlu pohledu a i teď vidím slovo živel jinak.

Živel - řekněme si několikrát po sobě a nahlas.

Vel - je zvýrazněné ži-vel tohle slovo není strohé, skrývá v sobě něco víc, než jen znamená, jakoby říkalo žít a velet alespoň já to takhle cítím. Tohle opravdu živly dělají, žijí a velí.
Každý na světě by chtěl být v čele něčeho - být pán. Myslíš, stojí to za to?
Většina z nás když stoupá nahoru na vrchol, o hodně věcí přijde ale, když si to uvědomí je už pozdě. Velet neznamená rozkazovat ostatním ale zavelet sobě.
Žít - na Zemi žije hodně lidu, byli jsme vybráni. Vždyť žit je dar ale i dar je někdy odmítán.
Najdeme v té spoustě lidí i osoby, které si nevěří a nechtějí žít. Můj vzkaz je …Nejste jediní, také mám takové chvíle kdy žít je bolestné, ale řeknu si: "Vždy může být hůř. Tak zvedni hlavu a jdi dál."
Živel, tohle je můj názor na každý máme své vysvětlení, ale někdy je dobré podívat se věcem pod povrch. Krásný víkend Ess Ešová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Ti nový vzhled blogu?

*Ano
**Ne

Komentáře

1 magicforever magicforever | Web | 13. ledna 2013 v 16:44 | Reagovat

Zaujímavé. Je pravda, že takto ma to ešte nikdy nenapadlo. Neveriť si a nežiť- je trochu rozdieľ. Ale to by bolo na dlhšie.
Človek by rozhodne mal žiť najlepšie ako vie :)
Pekný článok.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.