Život plný změn * +příběh

25. ledna 2013 v 20:34 | Ess Ešová |  Téma týdne
Život na Zemi je plný změn každý den se objeví něco nového. Ať už věci nebo lékaři se musí vypořádat s otázkami lidstva ale i my máme spoustu otázek a náš život zasáhlo mnoho změn. Budu vyprávět příběh neřeknu, jestli je vymyšlený nebo skutečný přeberte si to jak je vám libo.


Před několika desítkami let se narodilo dítě. Mamince bylo řečeno, že to bude kluk. Tatínek měl obrovskou radost, ale maminka byla zklamaná, v skrytu duše doufala a byla si jistá, že pod srdcem nosí holčičku.


Narodilo se děvčátko, bylo to vymodlené dítě onoho páru, proto byli všichni šťastní. Holčička rostla, jako z vody její první krůčky byly jako zázrak. Byla velice vtipná, když se pokoušela o první slůvka a zkomolila je.
První trable přišly na základní škole, kdy měla velmi přísného učitele a i velmi špatné známky a proto si učitel zavolal rodiče. Maminka se bila za dceru jako lev, je úplně normální jako ostatní děti akorát se méně projevuje. Hovor s učitelem rázem všechno změnil, holčičce se začal víc věnovat, a náhle měla známky jako ostatní děti.
Tak nějak proplouvala základkou a pomalu o ní nikdo nevěděl, byla taková šedá myška. Měla jen jednu kamarádku a ta druhá odešla na Gymnázium. Ale koncem deváté třídy se vše změnilo. Celá třída si uvědomila, že se jejich cesty rozejdou a proto se zažehlo přátelství i tam kde by ho nikdo nečekal, to spustilo další změnu. A navíc nastala změna "imič" už se nestyděla za své velké oči a dlouhé vlasy které si konečně nechala narůst a z myšky se stala princezna, která začala motat hlavu všem klukům v okolí.
Nástup na střední školu, nová škola nový kamarádi a internát opět nastaly trable, když si našla nesprávnou kamarádku, ale zjistila to, až ve druhém ročníku kdy ji donutila opustit DDM. Ve třídě si našla nové kamarádky a život se rázem změnil. Celý život měla jen dvě osoby, které ji viděli, i když byla tou malou šedou myškou. Její sestra a kamarádka ze základky. Teď se nachází před maturitou a já jen vím, že to nemá lehké, protože tento rok je velmi obtížný. Strach, zkoušky za nedlouho budu také na jejím místě …Ale ona si našla někoho kdo jí pomáhá od strachu a pohání ji vpřed je to on její vysněný princ. Zní to jako pohádka s dobrým koncem ale její život je teprve na začátku a nikdy nevíme, co si pro nás připraví.
Teď sami posuďte, co to znamená slovo změna, podle mě jsme si tím prošli každý ať už výrazně nebo ani ne nějak výrazně.
Milujme život, i když je těžký musíme věřit i v té nejhorší chvíli že přijde něco lepšího lepší svět Země, co nebude tak zlá a nebudeme se muset měnit, abychom přežili…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | Web | 25. ledna 2013 v 20:52 | Reagovat

Jestli jsem to správně pochopila, tak je to tvůj příběh..v tom případě držím palce u maturity. Změny jsou ale většinou prospěšné, i když někdy se nemusí jevit ve správném světle, člověk získá zkušenosti.

2 Lena Lena | Web | 25. ledna 2013 v 21:13 | Reagovat

Krásný příběh :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.